Son Dakika
Anasayfa » Haberler » Yerel » MUSTAFA ACAR NEDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI.
MUSTAFA ACAR NEDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI.

MUSTAFA ACAR NEDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI.

AK Parti Nazilli İlçe teşkilatında düzenlenen tanışma toplantısına Mahalle ve köy temsilcileri ile partililerin yanı sıra İl Genel Meclis Üyesi Kadir Mutlu ve Ahmet Eker, Gençlik Kolları Başkanı Birkan Şen, Belediye Meclis Üyeleri katılırken, toplantıda açılış konuşmasını yapan AK Parti Nazilli 2. Başkanı Erdoğan Eker ise Mustafa Acar’ın, ilçede AK Parti’nin Demokrat Parti ile kucaklaşmasını sağladığını söyledi.

‘BU BİR SEVDA VE HİZMET MESELESİ’

6 aylık bir çocuğa yapmacık seni seviyorum desen çocuk gülmez ama sevgiyle yaklaştığında o sevdiği hissettirdiğinde o çocuk bile güler. Ben buradaki insanların gözünde bana olana o sevgi ve saygıyı gördüm. Bunun için öncelikle herkese teşekkür etmek istiyorum diyerek konuşmasına başlayan Başkan Adayı Mustafa Acar; “Yıllarca siyaset yaptık, hep arkadaşlarıma dediğim şudur ki makamlar gelip geçicidir ama önemli olan insanların gönlüne oturduğun yer demişimdir. Ben bugüne kadar üç dönem parti başkanlığı yaptım, birçok kez ikinci başkanlık yaptım. Hiç kimseyi kırmadım bugüne kadar. Mümkün olduğu kadar herkesin işini görmeye çalıştım. Bu bir sevda ve hizmet meselesi. Bugün Nazilli de bir çok belediye başkanlığı yapmış insan var. Bugün sevgiyle karşılananlar da var. Ama bir de gördüğünde selam vermekten çekinilen insanlarda var. Sıradan bir belediye başkanı olup bir şey yapamamaktansa, bir şeyler yapıpta amel defteri açık öbür dünyaya gitmek var.”

‘GENÇLER ASKERİ ÜCRETE MAHKUM EDİLDİ’

Bilindiği üzere son 1 ay içerisinde aday oldu, olmadı gibi birçok olay yaşandı diyerek konuşmasını sürdüren Mustafa Acar; “En son Ankara’dan bir değerli büyüğümüz aradı. Dedi ki bana, ‘kardeşim anketler önümüzde büyük bir aksilik olmazsa sen belediye başkanısın. Niye kabul etmiyorsun ki’ dedi. Dedim ki ‘Nazilliye ne vereceğiz’. Bana ‘Ne istiyorsun ki’ dedi. Ben de kendisine ‘Nazilli de hiçbir şey yok ki’ dedim. O da bana ‘Sana söz, sen ne getirirsen her projenle arkasında olacağız. O mührü biz vuracağız’ dediler. Ben bu sözün üzerine Nazilli için aday oldum. Benim esas hedefim gençler. Niye gençler diyecekseniz bu şehrin gençleri askeri ücrete mahkum edildi. Bu seçim ‘bu şehrin gençlerini askeri ücrete mahkum edenlerle, bu şehrin gençlerini sevenlerin seçimi’ olacaktır. Gençlerimizi istihdam edeceğimiz yerler kısıtlı bunu biliyoruz, öyle şehirler var ki 1500-2000 TL maaşı beğenmiyor ama kanaatkâr bir insan ne ister iş, aş, sıcak bir yuva. Bizim buradaki genel yapı zaten kanaatkar insanlarla dolu. Burada ne yapılması gerekiyor. Bir sanayi hamlesi yapılması gerekiyor. Herkesi belediyeye, hastaneye alamazsın ki. Benim şahsi hedefim ‘toplu kalkınma’. Toplu kalkınma derken sanayi ile birlikte köylü ve şehirli beraber kalkınacak. Nazilli’ye tarımsal sanayi getirmek lazım. Köylü malını satacak, şehirli iş bulacak. Sıcak yuvamız ise TOKİ olacak. 81 ilde ve 800 ilçede TOKİ var. Nazilli Türkiye’nin 42. büyük şehriyken maalesef burada TOKİ yok. Kayseri Melikgazi’yi inceledim ortalama peşinat 7-8 bin TL, ödedikleri aylık ise 200-300 TL arası. Nazilli’de neredeyse kira ödediğiniz paranın yarısına ev sahibi olacaksınız, bundan güzel bir şey var mı. O anlaşmayı iptal etmek Nazilli’yi sevenlerin hakkı değildir.”

‘SEÇİMİ KAZANMAK HİÇ ZOR DEĞİL’

Hedefimiz işsizliği önlemek ama tabiî ki bu kısa zamanda olacak bir şey değil diyen Acar; “Tarımsal sanayi ile ilgili Avrupa Birliği hibeleri var. O kadar çok AB hibeleri var ki devlete yük olmadan büyük projeler yapılabilir. Bizim burada hedefimiz Nazilli’ye devlet ananın eli değmemiş bugüne kadar. Biz Nazilli’ye devlet ananın elini değdireceğiz. Siz bana inandıktan ve arkamda durduktan sonra bu seçimi kazanmak hiç zor değil. Çok değil. Bizim bugüne kadar arkamızda siyah bir leke yok. Bu insanların bize sahip çıkacağına ben inanıyorum. 2009 yılında DP den aday oldum. Son seçimde 1088 oy alan DP, ben aday iken 13 bin 166 oy aldı. Bunu ben tek başıma değil tabii ki arkadaşlarımla beraber, onların desteğiyle başardım. Her siyasetçinin aldığı her oyun bir mesajı vardır. Buradaki mesajı ben aylarca düşündüm ve mesajı buldum. Biz seni seviyoruz ama senin partin küçük. Bizde büyük partiye geldik. Ben hiç aday olmayı düşünmezken, tüm anketlerde beni birinci yapan sizlere, bu halka bir borcum olduğuna inanıyorum. Peygamber efendimiz buyuruyor ki borcunu ödemek isteyene ‘Allah’ kefildir diyor. Ben bu halka borcumu hizmet olarak ödemek istiyorum. Benim kefilim de ‘Allah’. Bizde ne yapacağız. Çok çalışacağız, çok dua edeceğiz, çok isteyeceğiz. Sizlerde her sokakta, her köyde, her evde diyeceksiniz ki onun kefili biziz. Biz ona güvendik, biz onun bu şehre hizmet edeceğine inanıyoruz. Siz bunu dedikten sonra zaten biz bu seçimi rahatlıkla kazanırız.”
‘GEREKİRSE KELLEMİZİ KOLTUĞA KOYARIZ’
Nazilli’de son 1 ayda 4-5 tüccarın ekonomik sıkıntılar nedeniyle kaçarak ilçeden gittiğini hatırlatan Mustafa Acar; “Bu şehir böyle olmamalı. Bu insanlar birşeyler vermek için, yanında 3-5 kişi çalıştırabilmek için mücadele ederken, bu şehrin köhneliği, bu şehrin tıkanıklığı, bu şehrin kilitlenmişliği o insanları bu şehirde başarılı kılamıyor. İşte biz o kabuğu kırmaya geldik. Şuan aday-adayı olmama rağmen AB hibe programlarını değerlendirmek için komisyon kurdum. Aday olmamın ardından o arkadaşlarım çıktıları alarak partimizde kuracağımız komisyonda bunları değerlendirecekler. Bunun yanında İller Bankası kredileriyle ilgili çalışan arkadaşlarım var. Biz çok ciddi projelerle geliyoruz. Hedef adamıyız, Allah’ın izniyle yapacağız. Herşeyi bilemeyebilirim ama istişare yaparak çözeriz. Ben bir hizmeti yapmayı karar verirken eğer o proje kafama yatmadıysa, doğru olduğuna tam inanmadıysam istişare yaparım, hatta gerekirse referandum dahi yaparım. Bu konuda ne yapalım diye. Ama kafama yatmadıktan sonra hiç bir şey yapmam. Bu halkın, Nazilli’nin menfaati olmayan hiç birşeyi yapmam. Ama Nazilli’nin menfaatine olduğuna inandığımda ise herşeyi yapar gerekirse kellemi koltuğa da koyarım.”

SEÇİLİRSE, 1 HAFTA KOLTUĞA OTURMAYACAK

Belediye Başkanı olursam koltuğa bir hafta oturmayacağım diyen Acar, “İlk icraatımız bizi o göreve getiren insanlarımıza mahalle mahalle, köy köy ziyaret ederek teşekkür edeceğim. Çünkü o vatandaşlarımız bizi bir yere getirecek. Seçimlerden önce bizlere şans vermesini istediğimiz insanları unutmak olur mu, biz bu ilki seçimden sonra siz partililerimizle birlikte gezerek gerçekleştireceğiz. O kadar inanan Nazillili var ki CHP’den ve MHP’den istifa ederek senin yanına geleceğiz diyorlar” şeklinde konuştu.
Konuşması sık-sık alkışlarla kesilen Belediye Başkan Adayı Mustafa Acar, partililerle birlikte Nazilli Belediyesi’ni AK Hizmetlerle kavuşturacaklarının sözünü verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

İstek Hattı
Scroll To Top