Son Dakika
Anasayfa » Haberler » Yerel » MİLLET VEKİLİ KILINÇ POLİS OKULU HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNDU
MİLLET VEKİLİ KILINÇ POLİS OKULU HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNDU

MİLLET VEKİLİ KILINÇ POLİS OKULU HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNDU

Nazilli İlçemizde yapılacak olan Polis Meslek Yüksek Okulu yapımı işini çok yakından takip ediyorum. Kamuoyumuzun konu hakkında hassasiyetini dikkate alarak bu açıklamayı yapmayı gerekli gördüm.

Bilindiği üzere Nazilli Polis Meslek Yüksekokulumuz depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkılmış ve aynı yerde yeni bir okulun yapımı ile ilgili çalışma başlamıştı. Bunun üzerine öncelikle Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığında yürüttüğümüz görüşmeler neticesinde okulumuzun yapımı işi yatırım programına alınmıştır. Öncelikle mevcut eski okulun yıkımı işi ihale edilmiş ve bir ihale ve yıkım süreci yaşanmıştır.  Sonrasında arsanın imar çalışmaları yapılmış, Nazilli Belediye Başkanlığı Belediye Meclisinde onaylanmış ve askı sürelerini tamamlamıştır. Ardından yeni imar durumu ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğünün onayı alınmış ve proje çalışması aşamasına gelinmiştir.

Bugün gelinen noktada; Nazilli Polis Meslek Yüksekokulunun proje ihalesi yapılmış olup, ihaleyi alan firmanın 120 günlük projeyi çizme süresinin bitimine 1 ay zamanı kalmıştır. Proje çizimi tamamlanıp Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından onaylanması sonrası yapım ihalesi açılması aşamasına gelinmiş olacaktır. Yapım ihalesi ile birlikte de okulun inşaatı başlayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

İstek Hattı
Scroll To Top