Son Dakika
Anasayfa » Haberler » Güncel » Unutulan çanta paniğe neden oldu
Unutulan çanta paniğe neden oldu

Unutulan çanta paniğe neden oldu

Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde, bir otomobilin arka tarafında unutulan çanta, paniğe neden oldu.

Polis çevrede güvenlik önlemi alırken Aydın’dan bomba imha ekibi çağrıldı. Bomba uzmanının yaptığı incelemenin ardından fünye ile patlatmadan açmayı tercih ettiği çantanın içinden servis elamanlarına ait tamir takımları çıkınca herkes rahat bir nefes aldı.

Olay, bugün saat 14.30 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi 173 Sokak’ta meydana geldi. Park halindeki 09 NV 813 plakalı otomobilin arka tarafında şüpheli bir çanta gören mahalle sakinleri, polise haber verdi. Olay yerine gelen çok sayıda polis, güvenlik önlemi aldı. Sokak girişi, çekilen bantlarla kapatıldı. Polisler, çevredeki evleri tek tek dolaşarak olayı aydınlatmaya çalıştı. Sokakta park edilen otomobil sahiplerine de ulaşan polis bir sonuç alamadı.

KADIN SÜRÜCÜ OTOMOBİLİNİ ÇEKMEK İSTEDİ

Mahalle sakinlerinden biri olduğu öğrenilen bir kadın sürücü ise olayı öğrenir öğrenmez gelerek otomobilini park ettiği yerden çekmek istedi. Polislerden olumsuz yanıt alan sürücünün “Arabam havaya uçarsa parasını Emniyet’ten öderler değil mi?” şeklindeki sorusu, toplanan meraklı kalabalık ve polisler arasında gülüşmelere neden oldu.

AYDIN’DAN BOMBA İMHA EKİBİ ÇAĞRILDI

Bu arada Aydın İl Emniyet Müdürlüğü bomba imha ekipleri çağrıldı. Özel kıyafetli bomba uzmanı, çantayı kontrol ettikten sonra fünye ile patlatmak yerine açmayı tercih etti. Çantada, anahtar takımı, matkap gibi tamir aletleri çıkınca mahalle sakinleri de rahat bir nefes aldı. Polis, çantanın sahibine ulaşmak için çalışma başlattı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

İstek Hattı
Scroll To Top