Çerçioğlu Nazilli’de görme engelli vatandaşı sevindirildi

 Çerçioğlu Nazilli’de görme engelli vatandaşı sevindirildi

AYDIN’ın Nazilli ilçesinde görme engelli vatandaş sevindirildi. Görme engelli vatandaşın sesini Topuklu Efe duyarak derdine derman oldu Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Aydın Büyükşehir Belediyesi, son olarak Nazilli’de yaşayan görme engelli bir vatandaşın talebini yerine getirdi.
Nazilli’ye bağlı Esenköy Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan 65 yaşındaki görme engelli Salih Çelik, oturduğu evin bahçesinde bulunan tuvalete gidip gelmekte zorlandığını ve engebeli alanda yürümekte zorluk çektiğini Büyükşehir Belediyesi ekiplerine iletti. Çelik’in talebi doğrultusunda başkan Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla harekete geçen Büyükşehir ekipleri, engelli vatandaşın Nazilli ilçesinin Esenköy Mahallesindeki evinde incelemelerde bulundular. Özellikle kış mevsiminde yağmurlardan dolayı bahçede oluşan su birikintileri nedeniyle dışarıya çıkmakta zorlanan Salih Çelik’in evine giden alana kilitli parke taşı döşendi. Kısa sürede tamamlanan çalışmayla birlikte görme engelli vatandaşın yaşadığı sorun ortadan kaldırıldı.

Görme engelli Salih Çelik’in beyaz baston sevinci

Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Barış Altıntaş ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Vicdan Çetav, Nazilli ilçesinin kırsal Esenköy Mahallesi’nde yaşayan Çelik ailesine ziyarette bulundular. Yapılan çalışmaların yerinde incelendiği ziyarette, ailenin başka istek ve taleplerinin olup olmadığını soruldu. 2007 yılından bu yana şeker hastalığına bağlı görme kaybı yaşadığını söyleyen Salih Çelik’e, görme engelli vatandaşlar için özgürlüğün simgesi olan beyaz baston yardımında bulunuldu. Günlük yaşamını kolaylaştıracak olan beyaz bastonuna kavuşan Salih Çelik, büyük mutluluk yaşadı.

Görme engelli Salih Çelik, ‘Yolumu yapan, beyaz baston yardımında bulunarak görmemi sağlayanlardan Allah razı olsun’

Yapılan hizmetlerin ardından artık rahatça yürüyebildiğini belirten görme engelli Salih Çelik, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman yanında olduğunu söyleyen Salih Çelik, “AYBA ekipleri düzenli olarak gelip saç sakal traşımı yapıyorlar ve her geldiklerinde bir isteğim olup olmadığını soruyorlardı. Yaşadığım sorunu kendilerine bildirdim ve bu konuda yardımcı olmalarını istedim.
Kısa süre içinde talebime olumlu cevap verdiler ve buraya gelerek çalışmaları tamamladılar. Daha sonra da bana beyaz baston hediye ettiler. Allah bin kere kendilerinden razı olsun. Her zaman sesimizi duyuyor ve yanımızda oluyorlar. Artık istediğim gibi gidip gelebileceğim. Özlem başkanımıza ve ekiplerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir