DNA testi sonucunun Kuyucak’lı uzman çavuş Sedat Vardar ile uyuşmadığı tespit edildi.

 DNA testi sonucunun Kuyucak’lı uzman çavuş Sedat Vardar ile uyuşmadığı tespit edildi.

Aydın ilinin Kuyucak ilçesinde 6 yıl önce ortadan kaybolan Sedat Vardar hakkında flaş gelişme yaşandı. Irak’ın kuzeyindeki Gara kentinde PKK tarafından kalleşçe şehit edilen 13 asker arasında 6 yıldır haber alınamayan Kuyucak’lı uzman Jandarma çavuş Sedat Vardar’ın da olduğu iddia edilen naaşın DNA testinde Sedat Vardar’a ait olmadığı belirlendi.
Kuyucak ilçesinden Malatya’ya giden ağabey Suat Vardar, 3 şehit asker arasından kardeşini teşhis edemedi. DNA testinin sonucu da uyuşmazken, son naaşın Kuyucak’lı uzman jandarma çavuş Sedat Vardar’a ait olmadığı anlaşıldı.
Aydın’ın Kuyucak ilçesine bağlı kırsal Pamukören Mahallesinde yaşayan ve iki yıl görev yaptığı Şırnak’a bağlı Yeniaslanbaşar jandarma Karakolundan 2015 yılının aralık ayında açık öğretim sınavına girmek için Şırnak merkezine giden, bir daha kendisinden haber alınamayan 2 çocuk babası, 15 yıllık uzman çavuş Sedat Vardar’ın PKK tarafından kaçırıldığı ortaya çıkmıştı.
Gara’da terör örgütü PKK’nın kalleşçe şehit ettiği 13 kişi arasında ismi geçen Sedat Vardar ile ilgili olarak “Aydın’a şehit ateşi düştü” başlığıyla haberler yapıldı. Uzman Çavuş Vardar’ın ailesi çıkan haberler üzerine endişeye kapılırken şehidin kimlik tespiti için Malatya Adli Tıp Kurumuna giden ağabey Suat Vardar’a morgdaki son şehidin naaşı gösterildi. Ağabey Suat Vardar, şehit naaşını teşhis edemezken, naaşın kardeşine ait olmadığını söyledi. Bunun üzerine kesinleşmesi için morgda bulunan naaşa DNA testi yapıldı. DNA testi sonucunun Kuyucak’lı uzman çavuş Sedat Vardar ile uyuşmadığı tespit edildi. Şehit edilen 13 kişi arasında Vardar’ın yer almaması ailesine bir nebze teselli oldu.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir