Erzurumlu öğrencilerden Nazilli uzlaştırma bürosuna teşekkür mektubu

 Erzurumlu öğrencilerden Nazilli uzlaştırma bürosuna teşekkür mektubu

ERZURUMLU ÖĞRENCİLERDEN NAZİLLİ UZLAŞTIRMA BÜROSUNA TEŞEKKÜR MEKTUBU

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu yaptığı edimlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Daha önce Nazilli Bayındır Ortaokuluna Uzlaşı Kütüphanesi yaptıran Nazilli Uzlaştırma Bürosu, kendilerini arayarak destek isteyen öğretmenin görev yaptığı köy okulunun kütüphanesine 500 kitap gönderdi.

Bir haberde Nazilli Uzlaştırma Bürosunun Bayındır Ortaokuluna kütüphane yaptırdığını gören Erzurum Çobandede ilkokulu öğretmeni Tuğba Bursalı okullarınca başlatmış oldukları kitap kampanyasına kitap desteği için Nazilli Uzlaştırma Bürosundan kitap talebinde bulundu. Bu talebi karşılıksız bırakmayan Nazilli Uzlaştırma Bürosu, uzlaşma dosyalarında uzlaştırmacılar tarafından gerçekleştirilen edimlerle Erzurum Çobandede ilkokulu kütüphanesine 500 kitap ile katkıda bulundu.

Kitapları teslim alan Erzurum ili Köprüköy ilçesi Çobandede ilkokulu öğrencileri, kütüphaneleri için başlatılan kitap kampanyasına destek veren Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz’e ve Nazilli Uzlaştırma Bürosuna teşekkür etmek için mektup yazdı.

Ülkenin geleceği için eğitime verilen desteğin çok önemli olduğunu, öğrencilerden gelen mektup, video ve resimlerin kendilerini çok duygulandırdığını ifade eden Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, “Tuğba Bursalı öğretmenimiz, okullarında yeni bir kütüphane yapıldığını, öğrencilerin çok heyecanlı olduğunu ve kitap ihtiyaçlarının olduğunu bizlere iletti. Böyle bir konu için göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı öğretmenimizi tebrik ediyorum. Gelen bu talep karşısında bizlerin kayıtsız kalması mümkün değildi.

Toplumun İhtiyaç ve sorunlarına katkıda bulunmak için, mutluluğun en önemli kaynağının gönüllülük olduğunu düşünerek Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosunca Toplumsal Duyarlılık Projeleri gerçekleştirmekteyiz. Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu ve  Uzlaştırmacılarımız öğrencilerimize yardımcı olabilmek adına seferber oldular ve kütüphanelerini zenginleştirmek amacıyla çok sayıda edim gerçekleştirerek kitap topladılar.

Emek her şeyin üstünde, Nazilli Uzlaştırma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Derya Kaya’ya, Büro çalışanlarımıza, uzlaştırmacılarımıza çabaları için de teşekkür ediyorum. Çok büyük emekleri var. Bu emeklerinden dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir