Nazilli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özel konseri ile kutlandı

 Nazilli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özel konseri ile kutlandı

Nazilli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özel konseri ile kutlandı.
Cumhuriyet’in ilanının 98. yıl dönümü nedeniyle İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ve solist Erdem Özgen, Nazilli Kültür Merkezi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konseri verdi.
Nazilli Kültür Merkezinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında muhteşem bir Türk Sanat müziği konser gerçekleştirildi.
Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen programa AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Nazilli İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Memduh Yalvaç, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, AK Parti Gençlik Kolları Recep Kutlu ve sanatseverler katıldı.
Erdem Özgen solistliğinde 10 kişiden oluşan saz heyeti, Türk sanat müziğinin herkes tarafından bilinen nadide eserlerini seslendirdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konseri, sanatseverlere müzik ziyafeti yaşattı. Konserin ardından sahne alan Ankara’dan misafir olarak gelen Kuzeyin Uşakları adlı halk oyunları grubunun horon gösterisi, izleyenlerden büyük alkış aldı. Program, Vali Aksoy’un Solist Özgen’e ve Kuzeyin Uşaklarına çiçek takdimi ile sona erdi.
Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, ‘Nazilli kültür ve sanatta birikime sahip bir ilçe’
Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Cumhuriyetimizin 98 yılı hepimize kutlu olsun. Bu anlamlı günde Nazili Kültür Merkezimizde, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın çok değerli solist ve saz heyeti ile birlikte olduk. Bizlere günün anlam ve önemine binayen çok eserler ortaya koydular. Sanatçılarımıza çok teşekkür ederim. Uzun süre önce yapımına başlanan ve uzun uğraşlarla açılışı ve bu noktaya gelmesini sağlayan milletvekilimiz Bekir Kuvvet Erim, Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy’a, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a ve emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Nazillimiz için güzel bir kültür merkezi, ilçemiz kültür ve sanat alanında önemli bir birikime ve değerlere sahip bir yer. Sümerbank açıldığı zaman sineme ve tiyatro salonu ile 1937’lerde buluşan bir ilçe. Böylesine birikimleri olan bir yere kültür merkezimiz hayırlı olsun. Cumhuriyetimizin 98. Yılında Cumhuriyetimizin kurucusu başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimiz rahmetle gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir