Nazilli’de İlginç hırsızlık olayı

 Nazilli’de İlginç hırsızlık olayı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde hırsızlar bu kez kurutulmuş patlıcanlara dadandı. Nazilli’de 20 bin TL değerinde kuru patlıcan ve biberi çalan şüpheli polisin çalışması sonucu yakalandı. 20 bin TL değerindeki kurutulmuş patlıcanı çalan hırsızlar için titiz bir çalışma yürüten polis ekipleri 3 gün süren çalışmanın ardından şafak operasyonu düzenleyerek hırsızlık şüphelisini çaldığı ürünleri satamadan kıskıvrak yakalamayı başardılar. Yakalanan A.N. isimli şahıs Ceza evine gönderildi.
İlginç hırsızlık olayı Aydın’ın Nazilli ilçesinde meydana geldi. Yarım asırdan buyana patlıcan ve diğer sebzeleri kurutarak ihracat yapan ve ekmeğini bu işten kazanan dünyaca ünlü Patlıcan Vadisi olarak bilinen Pınarbaşı Mahallesinde bulunan bir evin deposundan 26 Ekim günü 20 bin TL değerinde satışa hazır kuru patlıcan çalındı.
Patlıcan oymacılığı ve kurutma işinden yaklaşık 3 bin ailenin ekmek parasını kazandığı mahallede meydana gelen hırsızlık olayı, bu işten ekmeğini kazanan ve ürünleri büyük ölçüde sokakta kalan üreticiyi de tedirgin etti.
Pınarbaşı Mahallesi’nde yaşayan E.V. isimli bir şahsın deposundan 3 gün önce çalınan kurutulmuş biber ve patlıcanlar, Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin çalışmaları sonucunda bulundu.
Şüpheli şahsın adresini belirledikleri eve şafak operasyonu düzenleyen polis ekipleri A.N. isimli şahsı evinde yakalamalarının ardından adı geçen evde çalınan kuru patlıcan ve biberleri de ele geçirdiler. A.N. isimli şahıs gözaltına alınırken ele geçirilen 20 bin TL. değerindeki kurutulmuş patlıcan ve biberler sahibi olan E.V. isimli şahsa teslim edildi.
Gözaltına alına A.N. isimli şahıs ise sorgulamasının tamamlanmasının ardından çıkarıldığı Nöbetçi Mahkemece tutuklanarak Ceza Evine gönderildi.

 

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir