19 yaşındaki Rabia yaptığı resimlerle dikkat çekiyor

 19 yaşındaki Rabia yaptığı resimlerle dikkat çekiyor

AYDIN’ın Sultanhisar ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki Rabia Karakurt, yaptığı resimlerle dikkat çekiyor. Çizdiği resimlerle herkesi kendine hayran bırakıyor. Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde yaşayan Kelebek hastası olan Rabia Karakurt, ‘Hastalığımın farkındalığını arttırıp umut olmak istiyorum’ dedi.
Sultanhisar ilçesinde yaşayan doğuştan Epidermolysis Büllosa (kelebek hastalığı) ile mücadele eden Rabia Karakurt, kendisi gibi aynı hastalığa sahip olanların sessiz çığlıklarını duyurmak, farkındalığını arttırmak için duygularını tuvallere yansıtıyor.
Ortaokulda yeteneğini fark edip ailesinin desteğiyle resim yapmaya başlayan ve zamanla yeteneğini ilerleten Karakurt, Adnan Menderes Üniversitesi Güzel Sanatlar Resim İş Öğretmenliği bölümünde eğitimine devam ediyor.
Bu zamana kadar açtığı 3 sergide resimleri sergilenen Kelebek Hastası Rabia Karakurt, kendisi gibi aynı hastalıkla mücadele edenlerin yaptığı eserlerle sesi olmak istiyor.
Doğuştan Kelebek Hastalığı olan 19 yaşındaki Rabi Karakurt, hayallerini resimlere döktüğünü dile getirerek, “Ben 19 yaşındayım. Doğuştan kelebek hastalığım var. Sultanhisar’da yaşıyorum, ADÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim İş Öğretmenliği bölümünde okuyorum. Açılan 3 sergide resimlerimi sergiledim. Benim en büyük hayalim çizimde kendimi çok iyi geliştirip, ülkemizde ve yurtdışında kişisel sergiler açmak istiyorum. Bu arada hastalığımın farkındalığını arttırıp benim gibi hastalığı olanlara da umut olmak istiyorum” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir