(ADÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Personelleri İşaret Dili Öğreniyorlar

 (ADÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Personelleri İşaret Dili Öğreniyorlar

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Personelleri İşaret Dili Öğreniyorlar. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Aydın Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile düzenlenen ve Üniversite Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi personelinin katılımıyla gerçekleşen İşaret Dili Eğitimleri, Kütüphane Konferans Salonunda başladı.
3 hafta boyunca devam edecek hizmet içi eğitim programının açılışına Üniversite Genel Sekreter V. Doç. Dr. İbrahim Gökdaş, Genel Sekreter Yardımcısı Aybüke Kurt ve Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkan V. Öğr. Gör. H. Gül Bozkurt ile akademik ve idari personelleri katıldı.
Engelli nüfusunun gerek dünyada gerek ülkemizde azımsanmayacak kadar yoğun olması dolayısıyla toplumsal sorumluluk anlamında tüm vatandaşların yanı sıra kamu kurumlarına da birçok görev yüklendiğini belirten Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkan V. Öğr. Gör. H. Gül Bozkurt, “Üniversitemiz birimleri, hizmetlerini organize ederken tüm engel gruplarının sosyal, kültürel, eğitimsel, akademik gereksinimleri doğrultusunda yaşamlarındaki engelleri asgari seviyeye indirmeyi misyon edinmektedir. Özellikle ülkemizde sayısı yaklaşık bir milyon olan işitme engellilerle sağlıklı iletişim kurabilme, etkili ve doğru hizmet verebilmek adına işaret dili ile hizmet verebilecek personelin eğitimi son derece önem arz etmektedir” dedi.
Eğitim programının yaklaşık üç hafta sürmesini planladıklarını belirten Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkan V. Öğr. Gör. H. Gül Bozkurt “Program sonunda tüm personelimizin 1. Seviye İşaret Dili Eğitimlerini tamamlamaları ve ilgili sertifikayı almaya hak kazanmaları planlanmaktadır. Bu sayede, Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi, işitme engelli kullanıcılarına herhangi bir engel olmadan hizmet verebilecektir” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir