Depremzede çocuklar Nazilli Belediyespor tesislerinde moral buldular

 Depremzede çocuklar Nazilli Belediyespor tesislerinde moral buldular

TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Eşin Group Nazilli Belediyespor tesislerine gelen depremzede çocuklar futbolcu ağabeyleri ile moral buldular. Futbolcu ağabeyleri ile futbol oynadılar. Nazilli Belediyesi’nin misafirhanesinde kalan depremzede çocuklar, Nazilli Belediyespor antrenmanı öncesi yönetim, teknik heyet ve A takım oyuncularıyla buluştu. Futbolcular miniklerle top oynarken, çocuklara Naz Naz armalı tişört spor ayakkabısı, altlı üstlü eşohman hediye edildi.
Kahramanmaraş merkezli depremde evlerini kaybeden ailelerden bazıları Nazilli’ye getirilerek Nazilli Belediyesinin Belediye meydandaki 17 katlı misafirhanesine yerleştirildi. Özellikle depremden en çok etkilenen çocuklara moral vermek amacıyla etkinlikler düzenleyen Nazilli Belediyesi, minikleri Nazilli Belediyespor tesislerine götürdü. Tesislere belediye aracıyla getirilen çocuklar önce futbolcu abileriyle bir süre top oynadı. Miniklere tişört hediye edildi. Etkinlikte A takım futbolcularının yanı sıra teknik heyet ve yöneticiler de hazır bulundu.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, ‘Depremzede çocuklarımız Nazilli’deki okullarda okuyacaklar’

Depremden en çok etkilenen çocuklar için etkinlik düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Nazilli halkına da çok teşekkür ediyorum. Emsali görülmemiş bir depremden etkilenenlerin emsali görülmemiş destekçisi oldular” dedi. Başkan Özcan 17 katlı misafirhanede kalan depremzede çocukların 20 Şubat’tan itibaren kimilerinin 5 Eylül İlkokulu ve ortaokulunda, üst sınıflarda olanların da ilçedeki diğer okullarda eğitime başlayacaklarını, servis hizmetinin sağlanacağını söyledi. Başkan Özcan ayrıca misafirhanede bir oda oluşturduklarını, depremzede ailelere uzman psikologlar tarafından danışmanlık hizmeti verildiğini aktardı.

Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Ünal Önal, ‘Kulübümüzün kapısı çocuklarımıza her zaman açık olacak’

Çok üzüntülü günler yaşadıklarını belirten Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Ünal Önal, “Belediyemiz mağdurlara yoğun şekilde yardım etmeye çalışıyor. Biz de maddi manevi elimizden gelen ne varsa yardım etmeye çalışıyoruz. Kulübümüzün kapısı depremzede çocuklarımıza her zaman açık olacak. Allah milletimize bir daha böyle afet göstermesin”

Takım kaptanı Mehmet Ersavaş, ‘Onlar bizim kardeşimiz’

Takım kaptanı Mehmet Ersavaş, “Depremzede çocuklarımızı ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Acılarını hafifletmek istiyoruz. Onlar bizim kardeşlerimiz. Allah bize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Nazilli Belediyesporun başarılı kalecisi Zekeriye Topayan’da, “Deprem nedeniyle yaşamını yitiren vatandaşlara başsağlığı diliyorum. Depremzede kardeşlerimizi bugün tesislerimizde ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. Onların ayaklarına sağlık teşekkür ediyoruz. Bizde depremin ilk gününden itibaren elimizden ne geliyorsa en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Allah bir daha ülkemize böyle felaketler yaşatmasın. Bu son olur inşallah. Bütün depremzedelere geçmiş olsun diliyorum Ölenlere de Allah’tan rahmet diliyorum’’ dedi.
Son olarak çocuklara kulüp tarafından gofret ve meyve suyu ikram edildi. Çeşitli giysiler hediye edildi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir