Didim’de kaçak sigaraya geçit yok

 Didim’de kaçak sigaraya geçit yok

AYDIN’ın Didim ilçesinde kaçak sigaraya geçit yok. Didim ilçesinde jandarma ekipleri, Akbük Mahallesinde kaçak sigara imalatçıları ve satıcılarına yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalarda çok sayıda tütün ile boş makaron ele geçirdiler. 1 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgilere göre, Didim İlçe Jandarma ekipleri Didim’e bağlı Akbük Mahallesinde, Didim’den Akbük’e araçla boş makaron taşıyacağı duyumu üzerine harekete geçti.
Kumkent mevkiinde araç durduruldu. M.A.K’nın (35) kullandığı araçta boş makaronlar ele geçirilirken şahsın yapılan ev aramasında ise 2 adet HVK-S1000 markalı tütün sarma ve dolum makinası 1 adet Power (LT100-3.0HP) ibareli kompresör 1 adet Kuletaş (LT100-3.0HP) ibareli kompresör, 1 adet GAP marka kompresör, 88.000 gr. kapalı tütün, 3.000 gr. şeffaf poşet içinde kıyılmış tütün, 73.000 adet doldurulmuş makaron, 100.000 adet boş makaron, 7 paket bantlanmış vaziyette şeffaf poşet ve 350 adet siyah renk sigara paket ele geçirildi.
Ele geçirilen malzemeler jandarma jandarma ekipleri tarafından muhafaza altına alınarak el konuldu. olayla ilgili olarak soruşturma ve adli işlem başlatıldı.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir