Didim’de ‘Kutsal yol’ 2 yıllık aradan sonra tekrar yüründü

 Didim’de ‘Kutsal yol’ 2 yıllık aradan sonra tekrar yüründü

Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan ‘Kutsal yol’ 2 yıllık aradan sonra tekrar yüründü. Türkiye’nin ilk, Dünyanın ise ikinci vegan kenti olan Didim ilçesinde Belediye öncülüğünde düzenlenen Vegan Festivali etkinlikleri kapsamında Kutsal Yol Yürüyüşü gerçekleştirildi.
2017 yılında ilki gerçekleştirilen Didim Vegan Festivalinin 4.’süne imza atıldı. 2 yıllık bir pandemi süreci nedeni ile yapılamayan Vegan Festivali etkinlikleri kapsamında iki yıldır yapılamayan ‘Kutsal Yol’ yürüyüşü düzenledi.
Binlerce yıl öncesinde Apollon Tapınağı ile Milet Antik kent arasında ulaşımı sağlanan ve bazı bölümleri ortaya çıkartılan kutsal yolun tanıtımı için yapılan yürüyüşe etkinliklere katılan yerli ve yabancı doğaseverler ve katılımcılar büyük ilgi gösterdiler.
‘Kutsal Yol’ yürüyüşüne katılanlar kırsal Akköy Mahallesinde bulunan büyük meydanda bir araya geldiler. ‘Kutsal yol’ yürüyüşü etkinliğinde, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve Başkan yardımcıları ve protokol üyeleri de yürüyüşçüleri yalnız bırakmadı.
Yürüyüş öncesinde konuşan Başkan A. Deniz Atabay, 2 yıllık aranın ardından Festivali yeniden düzenlediklerini ve kutsal yol yürüyüşünü düzenlemekten çok mutlu olduklarını belirtti.
‘Kutsal yol’ yürüyüşüne katılanlara belediye tarafından kumanya, tişört ve şapka dağıtılırken 5 saatlik yürüyüş Apollon Tapınağı önünde son buldu.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir