Dr. Muammer Özkul AK Parti den Aydın Milletvekili aday adayı oldu

 Dr. Muammer Özkul AK Parti den Aydın Milletvekili aday adayı oldu

Nazilli ilçesinin yakından tanıdığı bilim insanı Dr. Muammer Özkul AK Parti den Aydın Milletvekili aday adayı oldu.
Muammer Özkul yaptığı yazılı açıklamasında, “Kurulusundan beri üyesi olduğum Ak Partili çok değerli dava arkadaşlarım,
Ben Dr. Muammer özkul, 15.081977 – İzmir doğumluyum. İlkokulu Nazıllı beşeylül ılkokulu, ortaokul ve lıse eğıtımını izmır bornova anadolu lısesı’nde tamamladım. istanbul yıldız teknık ünıversıtesı harıta mühendıslığı bölümü’nü üstün bır başarıyla bıtırdım. ünıversıte yıllarında ünıversıte öğrencı temsılcılığı yaptım. ünıversıte son yılında habıtat calısmalarında yeraldım. avrupa bırlığı projesı olan galıleo uydu sıstemı çalışmaları ıçın, seçılerek Türkıye’yı temsılen burslu olarak, 1999 yılında Almanya’ya gıttım. buradakı başarılı çalışmalarım sonucunda, dünya’nın ve almanya’nın sayılı ünıversıtelerı arasında sayılan, Münıh teknık ünıversıtesı’nde yüksek lısans eğıtımıne davet edıldım. 2003 yılında tamamladığım master eğıtımım sırasında, ülkemızle yakın ılışkılerı bulunan fıg (ınternatıonal federatıon of surveyors) dünya harıta mühendıslerı odası başkanlığı’nı yürütmekte olan prof. dr. holger magel danışmanlığında pek çok önemlı projede yer aldım. bu projelerın en önemlılerınden bırı, avrupa bırlıgı’ne gırme sürecınde olan Türkıye’dekı arazı polıtıkasıyla ılgılıdır. güncellığı sebebıyle oldukça ılgı çeken proje kapsamında, dönemın cumhurbaskanı Süleyman Demırel baskanlığı’nda, Türkıye ve Almanya’dakı arazı toplulaştırması konularını ınceleyerek, ülkemızın arazı polıtıkasını gelıştırecek kanun teklıfı önerılerınde bulundum. eğıtımının bıtımıne yakın, münıh teknık ünıvesıtesı’nde endüstrıyel ve mühendıslık ölçmelerı alanındakı karıyer olanakları hakkında araştırma ve calısmalarda bulundum. bu calısmalar sonucunda, 2003 yılı başında, dünyanın sayılı otomobıl fabrıkalarından bırı olan bmw group-münıh’te endüstrıyel ölçmeler ve otomobıl sektöründe kalıteyı artıran sıstemler bölümü’nden ış davetı aldım ve BMW gurup’ta çalışmaya başladım.
Meslekı yaşamının yanı sıra, akademık alanda da çalışmalarımı devam ettırdım. münıh teknık ünıversıtesı çatısı altında prof. dr. thomas wunderlıch danışmanlığı’nda otomobıl endüstrısı konusunda, doktora çalışmamı tamamladım. doktora konum, “üretım esnasında, boyasız kaportada meydana gelen geometrık ve yüzeysel hataların, gelıştırılen optık sensör yardımı ıle ölçülmesı ve bu hataların gıderılmesıne yönelık önlemlerın alınması” konusunda oldu. bu proje almanya bavyera eyaletı’nde, en ıyı sekız projeden bırı seçıldı ve bavyera eyaletı ekonomı bakanlığı tarafından ödüllendırıldı.
2003 yılından berı çalıştığım BMW fırması’nda, BMW ve Rolls Royce arabaları üretımınlerının bırçok asamasında yönetıcı olarak görev yaptım.üstün başarılı öğrencılerın seçılmesı ve burs verılmesı çalışma kurultayı üyesı, müsiad Münıh başkan yardımcılığı ve uıd bavyera Münıh yönetım kurulu üyelığı yaptım. meslekı hayatım ve akademık karıyerım süresınce, türk kimliğimi hiç unutmadım. bmw firması satınalma bölümü’nde çalıstığım süre ıçerisinde , dünyanın değişik ülkelerinden temin edilen pek çok ürünün türkiye’den temin edilmesi yönünde çalışmalarım oldu. yurtiçi ve yurtdışında Türk gençlerıne, ışadamlarına, bırçok semıner ve konferanslarda tüm deneyım ve tecrübelerımı aktardım. Yurtdışına gıden bırçok sıyasetçıye, sanatçıya, bılım adamlarına ve spor kulüplerıne her zaman yardımcı olmaya gayret ettim. yapmış olduğum çalışmalarla, avrupa işadamları konfederasyonu’nun belırledığı avrupa’nın en başarılı 100 ışadamından bırı ödülüne layık görüldüm ve hakkımda, avrupa basınında geniş yer buldu.
Nazıllı’nın sevılen doktorlarından olan rahmetlı babam Dr. Ahmet Özkul, uzun yıllar nazıllı devlet hastanesı başhekımlığı yaptı. başhekımlığı süresınde, küçük bır şehır hastanesını, Türkıye’de en ıyı gelır getıren ve yatırım yapılan 5 hastane arasına soktu. büyükdedem hacı süleyman efendı nazıllı’nın ılk mebusu ve beledıye baskanıdır.
halen bmw tedarikçilerinin denetlenmesi ve kriz çözüm masası sorumlusuyum. türkıye musıad yüksek ıstişare kurulu üyesi; almanya bavyera eyaletı uıd yönetım kurulu üyesı ve BMW group ıle münıh teknık ünıversıtesı arası koordınasyon kurulu üyesiyim.
yurtiçi ve yurtdışında eğitim ve çalısma hayatım süresınce uzmanlık ve deneyim kazandığım, arazı gelıştırme ve kentsel dönüşüm polıtıkaları, zirai kalkınma politikaları, otomotıv, güvenlık , sanayı, uluslararası tıcaret ve turızm konularındakı birikimlerimi, çok sevdığım ülkem Türkıye’de, yurtiçinde ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza en faydalı şekılde hizmet etmek ve sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan’a iyi bir yol arkadaşı olabilmek arzusu ile 28.nci dönem milletvekilli seçimleri için ak parti’den ilimiz Aydın’dan aday adayı oldum.
Bu süreçte partimize emek veren siz çok değerli dava arkadaşlarımın desteğine olan ihtiyacımı ifade ederek yarın yapılacak temayül yoklamasında desteğinize minnattar olacağım. Bu vesile ile en kalbi duygularımla ramazan ayınızı ve cumanızı tebrik eder, selam ve saygılarımı sunarım” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir