Hamidiye Mahallesi’nde keşkek hayrı düzenlendi

 Hamidiye Mahallesi’nde keşkek hayrı düzenlendi

AYDIN’IN Nazilli ilçesine bağlı kırsal Hamidiye Mahallesi’nde imece usulü 10 bin kişilik keşkek hayrı düzenlendi. Etkinlikte deprem de hayatını kaybedenler ve şehitler için dualar edildi.
Nazilli ve çevre mahallelerde Ramazana az bir zaman kala hayır yemekleri ara vermeden devam ediyor. Bu anlamda Nazilli’ye bağlı kırsal Hamidiye Mahallesinde 10 bin kişilik keşkek hayrı gerçekleştirildi. İmece usulü yapılan etkinliğe Nazilli ilçesi başta olmak üzere tüm komşu kırsal Mahallelerde yaşayan vatandaşlar iş insanları, Nazilli’nin yerel ve kırsal mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri Resmi Daire ve kurum temsilcileri, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen ve Nazilli’de görev yapan gazeteciler katıldılar.
Keşkek kazanlarının başında vatandaşlara keşkek dağıtan Hamidiye Mahalle sakinlerinden olan Mehmet Göğebakan, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Mahallemizde keşkek hayrımızı yapıyoruz. Mahalle halkımızın yardımları ile imece usulü ile yapıyoruz. Bu yıl hayrımızda depremzede vatandaşlarımıza da dualar yapıyoruz. Katkısı olanlara teşekkür ediyoruz” dedi.
Hamidiye Mahalle Muhtarı Hüseyin Tosun’un eşi Emine Tosun’da, “Hamidiye Mahallemizde geçtiğimiz yıl ilk keşkek hayrımızı yapmıştık. Bu yılda 2 keşkek hayrımızı yapmanın sevincini yaşıyoruz. İnşallah bu hayrımızı geleneksel hale getirdik her yıl aksatmadan yapmak istiyoruz. Bu gün 10 bin kişilik keşkek hayrında bulunuyoruz” dedi.

Hamidiye Muhtarı Hüseyin Tosun, ‘Bu yıl keşkek hayrımızı şehitler ve depremzedeler için düzenleyerek dua ettik’

Keşkek hayrının 2’ncisini yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kırsal Hamidiye Mahalle Muhtarı Hüseyin Tosun, “Geleneksel hale getirdiğimiz hayrımızda vatandaşlarımıza 10 bin kişilik keşkek ikramında bulunduk. Öncelikle keşkek hayrımızda emeği geçen küçüğünden büyüğüne kadar herkese ‘Allah razı olsun’ diyorum. İmece usulü ile gerçekleştirdiğimiz bu hayırda herkesin katkısı var. Güzel bir gün geçirdiysek mahalledeki halkımızın başarısıdır. Misafirlerimiz de katılarak bizi onore ettiler, şeref duyduk.
Nazilli Belediyemizde mahallemizde yapılması gereken işleri yaptı. Başkan Kürşat Engin Özcan’a teşekkür ediyoruz. Bu hayrı Mart ayının ilk haftası her sene yaparak geleneksel hale getirdik. Dualarımızı vatan için gözünü kırpmadan ölüme giden aziz şehitlerimiz ve 6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için yaptık. Allah dualarımızı kabul etsin. Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir