Nazilli Adliyesi’nden deprem bölgesine yardım eli

 Nazilli Adliyesi’nden deprem bölgesine yardım eli

AYDIN’ın Nazilli ilçesinden Ramazan Bayramı öncesinden Nazilli Adliyesi Uzlaştırma Bürosu’ndan deprem bölgesi Hatay iline yardım eli.
Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 11 ilde büyük yıkıma yol açan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrasında bölgeye daha önce iki yardım aracı gönderen Nazilli Adliyesi Ramazan Bayramı öncesinde de yardımlarını sürdürüyor.
Daha önce 2 adet konteyner, temel gıda ürünleri, giyecek, battaniye, su, çocuk bezi ve bebek maması gibi acil ihtiyaçların giderilmesi için yardımda bulunan Nazilli Adliyesi, bu kez de Ramazan Bayramı öncesinde Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosunun teyit edilmiş ihtiyaç listelerinden yola çıkarak bir yardım kampanyası başlattı.
Kampanya kapsamında Nazilli Adliyesi Personelleri, Uzlaştırmacılar ve Uzlaşma dosya edimleri ile toplanan Ramazan Gıda Paketleri, Hijyen malzemeleri, su, çocuk bezleri, çocuklara bayram şekerleri TIR’a yüklenerek yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Hatay iline gönderildi.
Depremzedelerin yaralarını sarmak için topyekûn bir çalışma yürüten Nazilli Adliyesi Ramazan Bayramı öncesinde yardımların gelmesiyle tır ve kamyonlar yüklenerek deprem bölgesine ulaştırılmaya devam edeceğini belirten Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz “Nazilli Adliyesi ailesinin milleti adına attığı bir adımı daha sizinle paylaşmaktan buruk da olsa onur duyarım” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir