Nazilli Belediyesi’nden halka hizmet

 Nazilli Belediyesi’nden halka hizmet

Nazilli ilçesinde termometreler 48 dereceyi gösterdi. Nazilli Belediyesi’de vatandaşlar için çeşitli önlemler alarak vatandaşları güneşten korumak için girişimlerde bulundu.
Nazilli Belediyesi; bölgenin en büyük ve en kalabalık pazarı olan Perşembe Pazarı’nda vatandaşların aşırı sıcaklardan etkilenmemesi için çeşitli noktalara çadırlar kurarak soğuk su dağıtımı, açık hava soğutucusu, doktor ve araç hizmeti vermesi sevindirdi.
Nazilli ilçesinde termometrelerin 48 dereceleri gösterdiği ve yılın en sıcak günü olarak kaydedilen Perşembe gününde vatandaşların aşırı sıcaklardan etkilenmemesi için Belediye ekipleri harekete geçti. Perşembe Pazarı’nın giriş ve çıkışı ile Belediye Meydanı’nda çadırlar kuran Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, vatandaşlara eş zamanlı olarak soğuk su dağıtımı gerçekleştirdi.

Pazarın çeşitli noktalarına ise açık hava soğutucuları eklenerek sıcak havanın daha az hissedilmesi için önlem alındı.

Nazilli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde görevli doktor ve hemşirenin de yaşlılar başta olmak üzere tüm Nazillililere acil dönemlerden durumlarda yardımcı olduklarını belirten Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Gerçekten de görüldüğü gibi çok zor günlerden geçiyoruz. Her manada bu zorlukları birlikte yaşıyoruz. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Birlikte göğüslemenin de rahatlığını göstereceğiz. Perşembe günü dolayısıyla Nazilli’mizde ciddi bir yoğunluk var. Tüm nüfus akışının şehir merkezinde olduğu ve termometrelerin 48 dereceleri gösterdiği bu günde hemşehrilerimizin sağlığının korunması adına çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizin sağlık görevlileri gerek tansiyon ölçümlerini yaparak gerekse sağlık alanında ivedi konularda yardımcı oluyorlar. Belediyemiz aracını da hemşehrilerimizin evlerine geliş gidişleri noktasında tahsis ettik. İnşallah istenmedik bir durumla karşılaşmadan bugünü en iyi şekilde geçireceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir