Nazilli Belediyespor’da üç futbolcu kadro dışı bırakıldı

 Nazilli Belediyespor’da üç futbolcu kadro dışı bırakıldı

TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Eşin Group Nazilli Belediyespor’da acil olarak yönetim kurulu toplantısı düzenlenmesinin ardından kulüp Başkanı Ünal Önal Nazilli Belediyespor Tesislerinde basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu. Düzenlenen basın toplantısında üç futbolcunun kadro dışı bırakıldığı açıklandı. Toplantıya Teknik Direktör Cihan Erdil ve yönetim kurulu üyeleri de katıldılar.
Nazilli Belediyespor’da düşük performans ve takım uyumu sağlanamadığı gerekçesiyle üç oyuncu yarın kendi sahasında oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası ve hafta sonu oynayacağı Lig maçı öncesinde kadro dışı bırakıldı. Kulüp başkanı Ünal Önal ise görevi bırakabileceğinin sinyalini verdi.
TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Eşin Group Nazilli Belediyespor’un ligdeki kötü gidişi yeni tedbirler alınmasına neden oldu. Hafta sonu alınan İnegöl yenilgisinin ardından yönetim ve teknik ekip acil olarak istişare toplantısı gerçekleştirdi. İstişarenin ardından düzenlenen Basın toplantısı ile alınan kararlar açıklandı.
Basın toplantısında futbolculardan Gökhan Göksu, Anıl Arıcıoğlu ve Yılmaz Basravi’nin kadro dışı bırakıldığı bildirildi. Kararın düşük performans ve takım uyumu sağlanamaması gerekçesiyle alındığı belirtildi.

Nazilli Belediyespor Kulüp başkanı Ünal Önal istifa sinyalini verdi

Basın toplantısında konuşan kulüp başkanı Ünal Önal, “Deplasmanda oynanan son İnegölspor yenilgisi tüm camiayı üzdüğü gibi bizi de çok üzdü. Ortada bir başarısızlık varsa bizim başarısızlığımızdır. Beni hayal kırıklığına uğratan, verim alamadığımız futbolcular oldu. Ancak devre arasına kadar bu takımla devam etmek durumundayız. Devre arasından önce yönetimde bir kan değişikliği düşünüyorum” sözleriyle görevi bırakmayı düşündüğünün sinyalini verdi.

Teknik Direktör Cihan Erdil, ‘Takım olgusu oluşturamadık’

Düzenlenen Basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Cihan Erdil, “Göreve geldiğimizde takım mental ve fiziksel olarak düşük seviyedeydi. Oynadığımız maçlarımızda hep bireysel hatalar sonucu goller yedik. Oyunsal olarak gelişiyoruz ama bunu ne yazık kı sonuca tabelaya yansıtamıyoruz. Takım olgusunu halen oluşturamadık. Bu nedenle de üç oyuncumuzu kadro dışı bıraktık. Savunmada inanılmaz hatalar yapıyoruz. Bunun önüne geçmek için çabalıyoruz. Bunu da başaracağız bize ve bu takıma güvenin” dedi.
Kulüp Başkanı Ünal Önal, teknik direktör Cihan Erdil’e güvenoyu verdi. Önal, Cihan Erdil’e güvendiklerini ve yola devam edeceklerini söyledi. Devre arasına kadar bu oyuncularla devam etmek zorunda olduklarına dikkat çeken teknik patron Erdil, en iyi verimi almak istediklerini belirtti.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir