Nazilli Devlet Hastanesi TRSM danışanlarından yıl sonu sergisi

 Nazilli Devlet Hastanesi TRSM danışanlarından yıl sonu sergisi

Nazilli Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan TRSM. danışanlarından yıl sonu sergisi açıldı.
Nazilli Devlet Hastanesi (NDH) ve Nazilli Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle hastane bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) danışanlarının yıl içinde yaptıkları el işleri sergileri görücüye çıktı. NDH. Bünyesinde bulunan TRSM. Danışanları sergi açılışı öncesinde konser verdiler.
Nazilli NDH İle Halk Eğitim Merkezi (HEM) işbirliğiyle düzenlenen sergide danışanların yaptığı el işleri, ahşap boyamalar, resim ve tablolar TRSM bahçesinde görücüye çıktı. Öte yandan danışanlar verdiği konser ile konukları mest etti. Etkinliğe, Nazilli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şule Akbaş, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya, Nazilli Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Ahlatoğlu, Ruh Sağlıkları ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Eda Çetin, Nazilli Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri, Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışma arkadaşları ve danışanlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan etkinlik Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Uzm. Dr. Eda Çetin ve NDH Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından danışanlar mini bir konser verdi. Daha sonra protokol üyeleri sergiyi gezdiler.

NDH Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya, ‘Farkındalık oluşturduk’

Bu etkinlikle amaçlarının Toplum Ruh Sağlığı Merkezine farkındalığı arttırmak olduğunu belirten NDH Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya, “Bizim bu etkinliği yapmaktaki amacımız Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizi tanıtmak. Bu tanıtımla beraber, danışanlarımızın yaptığı el işi ürünlerini sizlere sergilemek ve paylaşmaktı. Biz ruh sağlığının önemini vurgulamak konusunda bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Ruh sağlığı toplumumuzun temel yapı taşlarından biri. Genel refahımızın öneminin belirleyicisi. Ancak günümüzde ruh sağlığı sorunları toplumun her kesiminde yaygın bir hale geldi. Toplum ruh sağlığının önemini kavramak ve üzerinde çalışmak, daha sağlıklı, güçlü ve daha destekleyici bir gelecek inşa etmek için atacağımız en önemli adımdır” dedi.
Başhekim Uzm. Dr. Necati Akkaya, Kanuni Sultan Süleyman’ın sağlık hakkında söylenmiş en önemlilerden birisi olan “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi” sözüyle konuşmasını tamamladı.

TRSM sorumlu hekimi Uzm. Dr. Eda Çetin, ‘Biz tanıtmayı amaçladık’

Desteklerinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür eden TRSM sorumlu hekimi Uzm. Dr. Eda Çetin, “Nazilli Devlet Hastanesi’ne bağlı olan Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz 2011 yılından bu yana hizmet vermekte olup, halihazırda kurumumuza kayıtlı 420 danışanımız vardır.
Merkezimizde; 1 psikiyatri uzmanı, 2 psikolog, 2 sosyal hizmet uzmanı, 2 hemşire, 1 iş uğraş terapisti, 1 tıbbi sekreter, 1 veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve 1 güvenlik görevlisi, 1 kurum şoförü ve 1 temizlik hizmetleri personeli ile faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz.
Bu sergimiz; 2018 yılından bu yana Nazilli Halk Eğitim Merkezinden gelen hocalarımız ve usta öğreticilerimiz eşliğinde danışanlarımızla birlikte yapılan el işlerimizin, ritim performansımızın gösterimi ve merkezimizin tanıtımı amacıyla düzenlenmiştir” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir