Nazilli Devlet Hastanesinde ‘Anne sütünün önemi ve emzirme’ konulu etkinlik düzenlendi

 Nazilli Devlet Hastanesinde ‘Anne sütünün önemi ve emzirme’ konulu etkinlik düzenlendi

AYDIN’ın Nazilli ilçesinde Devlet Hastanesinde, 1-7 Ekim Emzirme Haftası etkinlikleri kapsamında stant açıldı. Etkinlikler kapsamında, Anne ve Bebek Dostu Hastane ünvanına sahip olan Nazilli Devlet Hastanesinde Doğum ve Çocuk Servislerinde, Yeni Doğan Servislerinde düzenlenen etkinlikte anne ve anne adaylarına emzirmenin önemi anlatıldı, broşürler dağıtıldı.
Bebek hemşireleri tarafından yeni doğum yapan annelere emzirme eğitimi verilerek anne sütünü arttıran yiyecekler hakkında bilgi verildi. Annelere, doğum sonrasındaki ‘ilk süt ya da ‘ağız süt’ olarak bilinen sütün öneminden bahseden hemşireler, doğumdan hemen sonra bebeğin annenin göğsüne yatırılmasının ve ten temasının sağlanmasının önemini aktardılar.
Hastane Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şermin Volaka, “Hastanemiz ‘Anne Dostu Hastane’ ve ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanlarını taşımaktadır. Kemik, kas, zeka gelişiminde önemli bir rol üstlenen anne sütü, bağışıklığı güçlendiriyor, hastalıklara karşı bebekleri koruyor. Sağlık çalışanlarımız burada aynı zamanda annelere danışmanlık hizmeti veriyor.
Doğum hizmeti veren hastanelerde; gebeliklerinden itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesini sağlayan, güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık personeli ile annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan hastanelere ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanı veriliyor. Bu haftada Hastanemizde yapılan etkinlikler ile emzirmenin ve anne sütünün önemine dikkat çekmek istedik” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir