Nazilli İmam Hatipliler Şenliği’ne mehter takımı damga vurdu

 Nazilli İmam Hatipliler Şenliği’ne mehter takımı damga vurdu

Aydın’ın Nazilli ilçesinde gün boyu süren Şehit Sümer Deniz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen İmam Hatipliler Şenliği’ne mehter takımı damga vurdu.
Nazilli İmam Hatip Ortaokulu, Mehmet Sofuoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Asımın Nesli Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Sümer Deniz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, idarecileri ve mezunlarının katıldığı etkinliğe Nazilli Belediyesi Mehter Takımı damga vurdu.
Gün boyu süren ve saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan etkinlikler kapsamında, Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Protokol konuşmaları, sergi açılışı, konferanslar, çocuk sahnesi ve okçuluk gösterileri, spor oyunları, ebru, hat ve rölyef örneklerinin yapıldığı sanat atölyeleri, ilahi ve halk müziği konseri, şiir dinletisi ve ödül töreni gerçekleştirildi.
Mehter Takımı’nın gösterileri ise izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Türkiyem, Çanakkale, Hücum, Ey Şanlı Ordu gibi birbirinden güzel marşları çalan Mehter Takımı gösterileri ile etkinliğe damga vurdu.
Etkinliklere Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul Müdürleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldılar.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir