Nazilli şiddetli fırtına ve yağmur nedeni ile büyük tehlike atlattı

 Nazilli şiddetli fırtına ve yağmur nedeni ile büyük tehlike atlattı

Nazilli’de akşam saatlerinde başlayan şiddetli fırtına ve şiddetli yağmur nedeni ile büyük tehlike atlattı. Çıkan fırtına nedeni ile 30 ağaç devrildi. 6 evin çatıları uçtu. 3 park halindeki otomobillerin üzerlerine de ağaç devrilmesi sonucunda maddi hasarlar oluştu. Şiddetli fırtına nedeni ile can kaybı ve yaralanma olmazken büyük ölçüde maddi hasarlar oluştu. Dallıca Mahallesi bölgesinde de tedaşa ait elektrik telleri koptu.
Meydana gelen fırtınadan dolayı tabi afet olaylarına Nazilli Belediyesi ekipleri dozerlerle kepçelerle olaylara müdahale ederek ağaç devrilmeleri nedeni ile kapanan yolları açtılar. İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri de gerekli güvenlik önlemlerini aldılar.
Nazilli Belediyesi’ne bağlı ekipler olaylara anında müdahalelerde bulundular. Bulunmaya da devam ediyorlar. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Ege Bölgesi için yapılan fırtına ve şiddetli yağış uyarısı sonrasında beklenen yağışlar bugün akşam saatlerinde etkili oldu. İlçenin birçok noktasında ağaçlar devrilirken, binaların çatıları uçtu.
Yağış ve fırtına hakkında açıklamalarda bulunan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Meteorolojiden yapılan uyarılar sonrasında ekiplerimiz ile teyakkuz a geçmiştik. Tüm önlemleri alsak da beklenin de üstünde fırtına ve yağış oldu. Kimi yerde dolu, kimi yerde etkili yağış hayatı olumsuz etkiledi. Mevsimsel değişikliklerin, küresel ısınmaların neticesinde şiddetli afet olayını bu gün hep birlikte yaşadık. Nazilli halkına geçmiş olsun diyorum. Bütün arkadaşlarımız tam mesai yapıyorlar. Bütün ekiplerimiz sahadalar. Acil müdahale ve yaraları sarmak için çalışıyorlar. İlçemizde büyük ölçüdede maddi hasarlar var” dedi.
Nazilli de meydana gelen olumsuzluklara Nazilli Belediyesinin tüm ekiplerinin yanı sıra Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sağlık ekipleri ve kolluk kuvvetleri müdahalesi devam ediyorlar.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir