Nazilli Ticaret Odası üye buluşma toplantıları devam ediyor

 Nazilli Ticaret Odası üye buluşma toplantıları devam ediyor

Nazilli Ticaret Odası üye buluşma toplantıları devam ediyor. 10 Gurup toplantıda inşaat yapı grubunda kayıtlı müteahit ve mimarlar ile inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcileri bir araya geldiler.
Toplantıda Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclisini temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Başkan Yardımcıları H.Hüseyin Eren ile yönetim kurulu üyeleri hazır bulundular.
Toplantıda; Oda faaliyetleri kapsamında hayata geçirilen projeler, Nazilli İl Olsun Platformu çalışmaları, Nazilli Uzun Yaşam Köyü Projesi, Sümerbank Fabrika Alanının kentin ihtiyacına yönelik olarak kullanımı için yürütülen çalışmalar, yerel ürünlerle ilgili Coğrafi işaret çalışmaları ve üyelerin talebi üzerine gerçekleştirilen lobi faaliyetleriyle ilgili tanıtım videosu gösterildi.
TOBB mevzuatına göre Ticaret Odası bulunmayan ilçelerin İl Odası yetki alanına alındığı, ancak Nazilli Ticaret Odası sorumluluk alanı içinde altı ilçe’nin bulunduğu, bu niteliği ile NTO’nun Bölge Odası hüviyetinde hizmet veren bir kurum olduğu belirtildi.
NTO Başkanı Nuri Arslan; “Kredi Garanti Fonu Ticaret Odası Üyeleri İçin Hayata Geçirilmiş bir Kredi ve garantörlük sistemidir. KGF nin bir devlet kurumu olmadığını TOBB tarafından kurulmuş ve bankacılık sistemine adapte edilmiş bir uygulama olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Sizlerle Ticaret Odası yönetimi olarak istediğimiz düzeyde irtibat kuramadığımızı, yaptığımız çalışmaları, proje ve faaliyetleri sizlere aktaramadığımızı, iletişim noktasında eksikliğimiz olduğunu fark ettik. O nedenle yaklaşık üç yıl önce bu toplantıları planlamıştık. Ancak kovid salgını, arkasından küresel ekonomik kriz ve son olarak da ülkemizin tamamını etkileyen Kahramanmaraş depremi nedeniyle üye buluşma toplantılarını gecikmeli de olsa yapıyoruz ve bundan sonra da devam ettirme düşüncesindeyiz” dedi.
Konuşmasını sürdüren Başkan Nuri Arslan, “Halk Bankası şubesinin Yeni Sanayi Mahallesinde açılmasında Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın çok büyük desteği ve yardımını aldık. Bu konuda kendilerine Oda üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Halkbank Uydu Şubesi kısa bir süre içinde siz üyelerimizin hizmetine açılacaktır.
Nazilli Uzun Yaşam Köyü projesi bizim çok önem verdiğimiz, Nazilli bölgesinin turizm ve tanıtımına büyük katkılar yapacağına inandığımız bir projemiz.
Maalesef yaptığımız hizmet kadar bürokrasi ve aşılamayan mevzuat hükümleri nedeniyle yapamadığımız projelerimiz de oldu. Nitelikli eleman ihtiyacımız devam ediyor. Nazilli ‘nin önemli bir itiyacı olan 5 yıldızlı Otel projesi için beklemedeyiz. Projelerimizi hayata geçirebilmek adına gayretlerimiz devam edecek. Yeni Sanayi alanı içinde 80 yeni dükkanın yapımını planlıyoruz. Biz Ticaret Odası olarak siyaset üstü bir kurumuz. Tüm siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Üyelerimizin ve bölgenin menfaatine olacak bir konuda iktidar-muhalefet ayrımı yapmıyoruz” dedi.
NTO Başkanı Nuri Arslan Nazilli’nin il olması ile ilgili olarak ta çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Biz Nazilli İl Olsun Platformu Olarak; Atatürk’ün ‘Nazilli İleride İl Olacaktır’ sözünü yerine getirmek için gayret gösteriyoruz. Bir meslek kuruluşu olarak her düşünceye eşit yakınlıkta ve uzaklıktayız. Bu nedenle de Nazilli İl Olsun Platformunun başkanlığını ve sekreteryasını yürütüyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce platform üyeleri ile birlikte tüm partilerin genel merkezlerine ziyaretlerde bulunduk. Muhalefet veya İktidar Partisi diye ayırım yapmadık. Partilerin Genel Başkan veya Yardımcıları ile görüştük. Nazilli’nin neden il olması gerektiğini anlattık. Raporlar sunduk. Nazilli’nin tek başına değil ilçeleriyle birlikte var olduğunu, birbirimize bağlı olduğumuzu ifade ettik.
Bu ziyaretler neticesinde; Bozdoğan, Buharkent, Karacasu, Sultanhisar, Yenipazar, Kuyucak ve Nazilli ilçelerinin tek yumruk olduğu ve platform çalışmalarında önemli mesafeler alındığı gözlemlendi” dedi.
Toplantı sonunda 10.Meslek Grubunda 20 yıl ve üzerinde Ticaret Odası kaydı bulunan üyelere Teşekkür Belgeleri sunuldu.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir