Nazilli’de 19 Eylül Gaziler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

 Nazilli’de 19 Eylül Gaziler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Nazilli ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Hazırlanan program kapsamında İstasyon Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önüne Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy tarafından Kaymakamlık, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan tarafından Belediye Başkanlığı ve Nazilli Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Karataş tarafından Dernek çelenklerin bırakmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak Eğriboyun Mezarlığı’ndaki Şehitler ve Gaziler Mezarlığı ziyaret edildi.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi önünde düzenlenen programda ise programa katılan davetlilere tavuk pilav hayrı yapıldı.
Tüm Gazilerin Gaziler Günü’nü kutlayan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Bugün Nazilli Muharip Gaziler Derneği Başkanımız Hasan Karataş ve kıdemli büyüklerimiz, kıymetli gazilerimizle bir araya gelmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Onların bilgi ve birikimlerinden faydalanmak, vatanseverliğine şahit olabilmek bizler için paha biçilemez. Allah kendilerine sağlıklı uzun ömürler versin inşallah.
Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir