Nazilli’de 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı törenlerle başladı

 Nazilli’de 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı törenlerle başladı

Nazilli’de 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı düzenlenen törenlerle başladı. Nazilli’de ilk tören İstasyon Meydanında bulunan Atatürk Anıtına İlçe MEM İsmail Şimşek’in çelenk bırakması saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile yapıldı. Töreni ilçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Yıldırım, ilçe jandarma Komutanı Jand. Yzb. Caner Özkul, resmi kurum ve kuruluşların temsilcileri okul Müdürleri katılım sağladılar.
Törenin ikinci Bölümü de Nazilli İbni Sina İlkokulunda yapıldı. Minik öğnercilen gösterilerde bulundular.
Törende konuşan Nazilli ilçe MEM İsmail Şimşek, “Bugün Nazilli’mizde 30 bine yakın öğrencimiz, 2448 öğretmen ile birlikte, yeni eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını ve sevincini yaşıyoruz
Geçtiğimiz yıl hazırladığımız projeler ile akademik, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda çok güzel çalışmalar yaptık Nazilli’miz uzun yaşam şehri aynı zamanda bir eğitim şehridir.
Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te de 23 proje ile eğitimdeki çıtamızı daha da yükseklere çıkaracağız. Öğrencilerimiz için hazırladığımız projelerle gerek akademik; gerekse sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda ilgi ve yeteneklerini fark edecek ve kendilerini geliştirecekleri imkân ve fırsatlar bulacaklardır.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ifadesiyle ‘Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’. Sözünden hareketle en büyük gücümüz sevgili öğretmenlerimizdir.
Sevgili öğrencilerimiz; kendinize, milletinize, aydınlık geleceğimize inanın. Çok okuyun. Öğrenin. Düşünün. İlgi duyduğunuz alanları araştırıp, yeteneğiniz olan alanları keşfedin. Çok çalışın. Biliniz ki sizler memleketimizin umudusunuz
Bu duygu ve düşüncelerle, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize ve Nazilli’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir