Nazilli’de Acil Hemşireliği Sempozyumu düzenlendi

 Nazilli’de Acil Hemşireliği Sempozyumu düzenlendi

Nazilli Devlet Hastanesi’nin ev sahipliğinde; Nazilli Kültür Merkezi’nde, Acil Hemşireleri Derneği ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile Acil Hemşireliği Uygulamaları Sempozyumu düzenlendi.
Prof. Dr. Murat Anıl, Doç. Dr. Sercan Yalçınlı, Dr. Öğr. Üyesi Gülbin Konakçı; Dr. Öğr. Üyesi Şadiye Dur, Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Ali Altuncı, Uzm. Dr. Gözde Canan Yavaş, Uzm. Dr. Necati Akkaya, Uzm. Dr. Nilüfer Kahraman, Uzm. Dr. Özlem Vural ve Hemşire Sevdegül Bozkurt’un eğitimcisi olduğu sempozyuma; Nazilli Devlet Hastanesi’nden çeşitli servis ve birimlerden çok sayıda hekim ve sağlık personeli katılım gösterdi. 12-13 Kasım tarihlerinde olmak üzere iki gün süren sempozyumda, ‘Acil Serviste Çoklu Travma Hastasının Yönetimi ve Hemşirelik Uygulamaları’ birçok yönüyle ele alındı. Teorik eğitimlerin tamamlanmasının ardından tüm kursiyerlere uygulamalı eğitim verilerek sempozyum tamamlandı.
Teorik ve pratik eğitimlerin ardından Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya, “Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz’e, Aydın Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Reha Arsan’a, öğretim üyesi hocalarımıza, eğitimci uzman hekimlerimize, eğitimci hemşirelerimize, kapılarını sempozyum için Nazilli Devlet Hastanesi’ne açan Nazilli Kültür Merkezi Müdürü Mehmet Karaotçu ile kurum personeli Yasin Ahmet Yağcıoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.
İzmir’den sadece eğitim için Nazilli’ye gelen ve hafta sonlarını Nazilli Devlet Hastanesi hekimleri ve sağlık personellerine ayıran Acil Hemşireleri Derneği’nin kıymetli eğitimci üyelerini Nazilli’de ağırlamaktan son derece mutlu olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.
Sempozyumun tamamlanmasıyla Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya’nın başkanlığında kursiyer katılımcılarla yapılan değerlendirme toplantısında katılımcılar; yapılan organizasyonun çok kıymetli olduğunu, devamının gelmesini umut ettiklerini ve organizasyondan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir