Nazilli’de Ahilik Haftası etkinlikleri devam ediyor

 Nazilli’de Ahilik Haftası etkinlikleri devam ediyor

Nazilli ilçesinde Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Oda başkanları ve okul müdürleri Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi’nde bir araya geldiler.
Ahilik haftası etkinlikleri kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim Lise müdürleri ve meslek oda başkanları Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi’nde bir araya gelerek karşılıklı olarak fikir alış verişlerinde bulundular.
Nazilli ilçesinde Ahilik Haftası etkinlikleri düzenlenen programlarla sürüyor. Nazilli ilçesinde Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek katılımıyla Mesleki ve Teknik Eğitim müdürleri ve meslek oda başkanları Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi’nde bir araya geldi.
Etkinlikte Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan’da hazır bulunarak, “Nazilli sanayisinde hizmet üretecek olan gençlerimizi Meslek Liselerimizde ve okullarımızda en iyi bir şekilde yetiştirmeliyiz. Bilindiği gibi ben yıllardan buyana bunun mücadelesini veriyorum. Sanayi çarşımızda esnaflarımızı çırak sıkıntısı çekiyorlar ve çırak bulamıyorlar. Bu çok önemli bir sorun. Bu sorunun giderilmesi ve çözüme kavuşturulması gerekir. Acilen Meslek Liseleri açılmalıdır” dedi.
Ayrıca Nazilli’de düzenlenen toplantıda Meslek odalarının ve çeşitli meslek gruplarının tüm sorunları masaya yatırılarak tartışıldı.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir