Nazilli’de Cumhuriyetin 100. Yılı kuruluş yılı kutlama etkinlikleri başladı

 Nazilli’de Cumhuriyetin 100. Yılı kuruluş yılı kutlama etkinlikleri başladı

Nazilli’de Cumhuriyetin 100. Yılı kuruluş yılı kutlama etkinlikleri başladı. Etkinlikler kapsamında Nazilli Atatürk anıtı önünde çelenk sunum töreni düzenlendi. İlk olarak Nazilli Kaymakamlığının ardından da Nazilli Belediyesinin çelenkleri bırakıldı.

Nazilli ilçesinde Cumhuriyetin 100. Yıl kutlama etkinlikleri başladı. Nazilli istasyon meydanında bulunan Atatürk Anıtı’na ilk olarak Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy çelenk bıraktı. Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy’un ardından da Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Belediye Başkanlığı çelengini Atatürk Anıtı önüne bıraktı.
Düzenlenen çelenk bırakma törenine Kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, Gaziler Derneği Başkanı ve üyelerinin, İlçedeki okullarında katıldığı etkinlikte çelenk bırakma törenin ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.
Etkinliğe Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy ve Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile birlikte Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Menduh Yalvaç, İlçe Jandarma Komutanı Caner Özkul, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Yıldırım, ilçe Garnizon Komutanı Askerlik Şube Başkanı Pers. Teğmen Fatih Dönmez, Nazilli Baro Temsilcisi Emel Şahin, Resmi Daire Temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir