Nazilli’de görev yapan kadın gazeteciler Belediye Başkanı Özcan tarafından unutulmadılar

 Nazilli’de görev yapan kadın gazeteciler Belediye Başkanı Özcan tarafından unutulmadılar

Aydın’ın Nazilli ilçesinde görev yapan kadın gazeteciler Belediye Başkanı Özcan tarafından unutulmadılar. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ilçede görev yapan kadın gazetecileri unutmadı.
Tüm Dünya’da ve ülkemizde kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri devam ediyor. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da kadınların bu özel gününde ilçede görev yapan kadın gazetecilere unutmayarak plaket ve çiçek hediye etti.
Nazilli Gazeteciler Cemiyeti binasında Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen ve ilçede görev yapan kadın basın mensuplarıyla bir araya gelen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Kadın gözü her zaman farklı görür. Evde eşime mutlaka danışırım. Farklı bakış açısıyla kadın gözü çok farklı. Estetik, anaçlık mutlaka o algı var. Erkekler biraz daha düz bakıyoruz. Erkekler mutlaka gelişiminde katkılarımız oluyor ama anneler çok daha etkili. Türk toplumun geleneksel yapısına baktığımızda nadiren baba faktörü var. Tabi ki bu kültürel yapı artık değişiyor. Hayat bir ortaklık ve bu yükü beraberce kadınlarımızla birlikte üstlenmemiz gerekiyor.
İş hayatlarındaki mesaileri eve geldiklerindeki evdeki mesaileri hayatımızda inanılmaz bir yerdeler. Hayatımızı inanılmaz güzelleştiriyorlar. Kaliteli bir hayat yaşamımızı sağlıyorlar. Atatürk’ün sözünü burada yine yenilemek istiyorum; ‘Yeryüzünde her ne varsa kadının eseridir’ Kadınlar, bu hassasiyetle, bu bilinçle, inanıcımız gereğince de Allah’ın bizlere olan emaneti. Bu bakışla baktığımız sürece kadına şiddetten söz etmeyeceğimiz bir topluma kavuşabiliriz. Anne şefkatiyle memleket idare edildiğinde daha farklı olacaktır. Siz kadın gazeteci arkadaşlarımızla yeri geliyor uzun mesailer yapıyoruz. İyi ki varsınız gününüz kutlu olsun” dedi.
Nazilli Belediye Başkan Kürşat Engin Özcan, konuşmasının ardından kadın gazetecilere plaket ve karanfil verdi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir