Nazilli’de Şehitler için 15 bin kişilik keşkek hayrı yapıldı

 Nazilli’de Şehitler için 15 bin kişilik keşkek hayrı yapıldı

AYDIN’ın Nazilli ilçesinde Yeşil Mahalle’de şehitler için dualar okundu, hayırlar yapıldı. Katılım sağlayan 15 bin vatandaşa 30 kazan keşkek dağıtıldı.
Nazilli’nin en büyük merkez Mahallelerinden olan Yeşil Mahalle Muhtarlığı öncülüğünde tüm şehitler için ve yağmurların yağması için 15 bin kişilik keşkek hayırı düzenlendi. Vatandaşlar keşkek hayrından yemek için uzun kuyruklar oluşturdular. Nazilli’nin gelişen ve büyüyen mahallelerinden Yeşil Mahalle’de büyük bir keşkek hayrı gerçekleştirildi. Mahalle Muhtar Şenol Öztürk’ün öncülüğünde mahalledeki iş insanları, mahallelilerin katkılarıyla yapılan hayra Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Barış Altıntaş, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Yıldırım, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Hayırda Nazilli Müftülüğünden görevli imam hatipler dualar okudu. Nazilli Müftüsü Selami Bayrakçı da bütün şehitlerimiz ve ölmüşlerin ruhuna dua ettirdi.

Yeşil Mahalle Muhtarı Şenol Öztürk, ‘Hayrımızı geleneksel hale getireceğiz. Önümüzdeki yıl 25 bin kişilik hayır yapacağız’

Yeşil Mahalle Muhtarı Şenol Öztürk, “Allah yaptığımız hayırları kabul etsin. Bu yıl ilk kez yapıyoruz. Geleneksel hale getireceğiz. Bu yıl 15 bin kişilik hayır yaptık. Keşkek hayrımızı geleneksel hale getirip her sene yapacağız. Bütün şehitlerimiz için yapıyoruz. Yağmurların yağması için yapıyoruz. Şehitlerimiz yağmurların yağması için dualarımızı yaptık. Fatiha okuduk. Keşkek hayrımızı Muhtarlığımız öncülüğünde iş adamlarımız, mahallelerin katkılarıyla düzenledik. Hayrımıza tepkiler çok iyi. Allah seneye nasip ederse 25 bin kişilik hayır yapmayı planlıyoruz. Allah yaptığımız hayırları kabul etsin inşallah” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir