Nazilli’de şiddetli yağmur hayatı felç etti

 Nazilli’de şiddetli yağmur hayatı felç etti

Aydın’ın Nazilli ilçesi akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur nedeni ile sele teslim oldu. Nazilli ilçesinde akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur hayatı felç etti. İlçede İstasyon meydanında bulunan Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan kapalı otopark, açık otopark, Otogar girişi, Ordu Caddesi ve Atatürk Bulvarı sular altında kaldı. Nazilli ilçesinde en çok kullanılan cadde ve bulvarlar zaman zaman trafiğe kapatıldı.
Çapahasan, Sümer ve Eğriboyun mezarlık bölgesinde bulunan bazı evlere su girdi. Bazı artellerde otomobil ve motosikletler yollarda kaldı.
Nazilli’de akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış hayatı felç etti. Öte yandan Nazilli ilçe genelinde bulunan tren yolu alt geçitleri tamamen suyla dolduğu için trafiğe kapatıldı. Bir çok araç mahsur kaldı. Aydın- Denizli Devlet Karayolunun şehir içerisinden güzergahı sel suları ile kaplanması nedeni ile trafik akışı tek şeritten veriliyor.
Aydın Büyükşehir Belediyesine ait ASKİ ekipleri ve Nazilli Belediyesine ait ekipler yolları açabilmek için seferberlik ilan ettiler. Belediye ve ASKİ ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Belediye ekiplerinin ve itfaiye ekiplerinin şehir genelinde çalışmaları devam ediyor. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan sahaya inerek ekiplerle birlikte seferberlik ilan etti.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir