Nazilli’de temel kazısında insana ait kafatası ve kemik parçaları bulundu 

 Nazilli’de temel kazısında insana ait kafatası ve kemik parçaları bulundu 

Nazilli ilçesinde bulunan Sümer Mahallesinde bir inşaatın temel kazısında insana ait kafatası ve kemik parçaları bulundu. Olay, Sümer Mahallesi’nde bulunan Yusuf Kokkömür isimli vatandaşa ait ev yapmak için başlanılan inşaatın temel kazısı sırasında meydana geldi. Kazı sırasında kazı bölgesinde insana ait kafatası ve çeşitli kemik parçaları bulundu. Aldıkları ihbar üzerine olay yerine gelen Asayiş polis ekipleri ve olay yeri inceleme ekipleri incelemelerde bulundular.
Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından kazı çalışması sırasında bulunan insana ait kafatası ve çeşitli kemik parçaları incelenmek üzere Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
Yusuf Kokdemir’e ait inşaat ise ikinci bir emre kadar mühürlenerek inşaattaki çalışmalar durduruldu.
Sümer Mahallesi Muhtarı olay yerinde bölgenin geçtiğimiz yıllarda mezarlık olduğunu belirterek açıklamada bulunarak, “Bu gün burada Mahallemiz sakinlerinden Yusuf Kokdemir’e ait inşaat alanında inşaat için kazı çalışmalarına başladığı sıralarda, insan kemikleri ve insan kafatası bulundu. İhbar üzerine Polis Emniyet ekipleri gelerek araştırma ve incelemelerde bulundular. Olay yerine Cumhuriyet Savcısı geldi. İnşaat temel kazı sırasında çıkan insana ait kafatası ve kemik parçaları incelenmek üzere Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
Bu kazı yapılan yerlerimiz daha öncelerden de buralarda yapılan inşaat için kazılar sırasında de bu gibi kemik parçalarına rastlanmıştı. Edindiğimiz bilgilere göre bu bölgede mezarlık olduğu biliniyor. Bu bölgede inşaat yapmak için yapılan temel kazı çalışmaları sırasında böyle insana ait kemik parçaları çıkmaktadır.
Bu olayla ilgili olarak gerekli araştırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından gelen haber doğrultusunda inşaat sahibimiz tekrardan inşaatına devam edecek. Şu anda da Adli Tıptan gelecek olan sonucu ve de incelemenin sonucunu bekliyoruz” dedi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir