NDH her geçen gün yenilenmeye devam ediyor

 NDH her geçen gün yenilenmeye devam ediyor

Nazilli Devlet Hastanesi bölge hastaları için sağlık hizmetlerine ve yeniliklerine devam ediyor.
Nazilli Devlet Hastanesi (NDH), hastalarına sekiz adet akıllı sıramatikle hizmet vermeye başladı. Başhekim Necati Akkaya kurulum yapılan sekiz cihazla hastaların sıra alarak polikliniklere giderek muayene olmaya başladıklarını belirtti. Nazilli Devlet Hastanesi (NDH) her geçen gün yenilenmeye devam ediyor. Son olarak hastaların sıra alabileceği akıllı sıramatikler kullanılmaya başlandı. İlk kullanımı da NDH Başhekimi Necati Akkaya yaparak cihazdan muayene için sıra aldı.

-NDH Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akaya, ‘Hastalarımız Hastanemize kazandırdığımız sıramatiklerden sıra aldıklarında yoğunluğumuz da azalacaktır’

Akıllı sıramatiklerle ilgili olarak açıklamada bulunan Hastane Başhekimi Uzman Dr. Necati Akkaya, ”Nazilli Devlet Hastanemizde hastaların sıra alabileceği akıllı sıramatikler kullanılmaya başlandı. İlk olarak Kulak, Burun, Boğaz ilk kayıt alanında aktif edilen ve daha sonra Dahiliye, Ortopedi, Göğüs, Çocuk, Kadın Doğum, Fizik tedavi ve Psikiyatri ilk kayıt alanlarında toplamda 8 cihazımızla hizmete başlamıştır.
Sıramatikler sayesinde hastalarımız; ilk kayıt alanlarındaki personellerimize ihtiyaç duymadan dokunmatik ekranlarda TC kimlik numaralarını girerek; istedikleri branşlarda, istediği hekime sıra alabilmekte veya yanlış aldıkları sırayı iptal edebilmektedirler. Kurulumu yapılan 8 cihazımızla son bir haftada yapılan işlem sayısı 772 olup, bu cihazlarla sonuç sırası (Tahlil Tetkik) ve geçmişe dönük reçete bilgilerini de edinebilmekte ve ilk kayıt alanlarındaki yoğunluğumuzu azaltmaktadır” dedi.
Nazilli Devlet Hastanesi Aydın Bölgesinde sürekli olarak sağlık alanında ilklere imza atarak Nazilli’nin yanı sıra, Buharkent, Kuyucak, Karacasu, Bozdoğan, Yenipazar, Sultanhisar ilçeleri ve mahalleleri ile kırsal mahallelerinde bulunan vatandaşlara sağlık hizmeti vermektedir.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir