Rıza Posacı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı

 Rıza Posacı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı

AYDIN’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ilk aday ortaya çıktı. Geçtiğimiz dönem AK Parti Aydın Milletvekili olan Rıza Posacı Sosyal Medya hesabından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.
Rıza Posacı açıklamasında, “Siyasette çizginiz dosdoğru olacak. Biz çiftçiler traktöre saban takıp tarlaya girdik mi sağa sola zik zak vermeden dosdoğru bir çizgi çekeriz. Sonra traktörün ön lastiğini saban çizgisine koyup tarlayı süreriz. Eğer çizgiyi bozarsak tarlanın hem işçiliği, hem işlemesi ve hem de sulaması zor olur. Devamlı bir problemle karşılaşırız.
Siyasette böyledir. Çizginiz doğru olacak. En ufak kıvrımlar inandırıcılığınızı bitirir, sizi siyasetten siler. Yaklaşık kırk yıllık siyaset çizgimizde hep bunu koruduk. Belediye Başkanlıkları dönemimizde ve Milletvekilliğimiz de bu bilinçle halkımıza ve memleketimize hizmet ettik.
Görev aldığımız her yer de siyasi görüş ayrımı yapmadan haklı olanın hakkını teslim etmeye çalıştık. Bu da bize her partiden bize sıcak bakılmasını sağladı. Ailemizin geniş olması, sivil toplum örgütlerinde aldığımız görevler bize güvenen ve sevenleri çoğalttı. Dün telefonum bir saatliğine arabada kaldı . Bu süre içinde 53 değişik dostumuzdan cevapsız çağrı gelmiş. Geri dönüş yapabildiklerimiz ve daha sonra bugün de arayanların soruları hep aynıydı; adaylık durumun ne ve sosyal medyada senin hakkında yazılanlar doğru mu. Bu sorular daha da yoğunlaştığı için bu açıklamayı yapmayı uygun buldum” dedi.
Geçtiğimiz dönem AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı açıklamasını sürdürerek, “Yaklaşan yerel seçimlerde Aydın’a hizmet etmek için aday adayı olduğumuzu gerek Ankara’da parti yetkililerimize, gerekse de uygun bulduğumuz ortamlarda açıklıyoruz. Eğer adaylığımız uygun görülürse verilen görevi en iyi şekilde yapmak için gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Partililerimiz ve dostlarımız bu konuda heyecanlı ve inançlı. Biz yetkili organlarımızın vereceği karara saygılıyız. Aday yapılmayacak olursak da Aydın’ın bir beş yılının daha kaybolmaması için, partimize olan sevgimizle, Cumhu

r İttifakı kararı doğrultusunda partilerimiz içinden çıkacak her adaya samimi tam destek vereceğiz. Parti içinde birbirimizle yaptığımız yarış en iyiyi bulma yarışıdır.
Geçen hafta muhalefet Belediye Başkanlarının birbirleri hakkındaki söylemleri Aydın’a yakışmamaktadır. Sosyal medyada yapılan ve bazı ortamlarda dillendirilen bizim hakkımızdaki söylentilere gelirsek; Ben Rıza Posacı’yım. 27. Dönem AK Parti Milletvekiliyim. İki dönem Belediye Başkanlığı yaptım. Seçilmem 100 % olsa da Ne bir makam uğruna, ne bir parasal menfaat uğruna partimi değiştiririm; ne de şaibeli ve defolu kişilerle yol yürürüm. Vefalı olmak önemli bir vasıftır.
Siyaset tarihimiz makam ve maddi menfaat uğruna siyasi çizgisini bozanların yenilgileri ile doludur. Matematikte 2+2 = 4 eder ama, siyasetin matematiğini seçmen sandıkta kendi belirler” dedi.

 

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir