Şampiyonluğun faturası ağır oldu

 Şampiyonluğun faturası ağır oldu

Şampiyonluğun faturası ağır oldu. Şampiyonluk maçını izlemeye giden ve takımının şampiyon olmasının ardından Nazilli’ye dönüş yolunda sevinç nedeni ile kalp krizi sonucu taraftar Ali Faik Uygun’un ölümü üzüntü ile karşılandı.
İsabeyli Sırlanspor’un Aydınspor ile 2-2 berabere kalarak şampiyon olmasının ardından bir taraftar geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Tribünden düşen bir taraftarın bacağı kırılırken maç sonunda çıkan olaylarda 3 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
Aydın Süper Amatör Lig Play Off’ta İsabeyli Şırlanspor, şampiyonluk ipini göğüsleyip Bölgesel Amatör Lig’e yükseldi. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte saha içi ve saha dışı bir anda karıştı.
Birbirlerine tekme ve yumruklarla saldıran İsabeyli Şırlanspor ile Aydınspor taraftarları arasında çıkan olaylarda 3 taraftar yaralandı. Aydınspor taraftarı olduğu öğrenilen yaralılar, Kuşadası Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Maç sırasında tribünden takımını destekleyen Aydınspor taraftarlarından Bülent Babayiğit, tribünden aşağı düştü. Acı içerisinde yerde kıvranan Babayiğit, ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Babayiğit’in bacağının kırıldığı belirlendi.
Aydın’ın Nazilli ilçesinden Kuşadası ilçesine şampiyonluk maçını izlemeye giden Ali Faik Uygun’un kalbi heyecana dayanmadı. İsabeyli Şırlanspor’un Aydınspor ile 2-2 berabere kalarak şampiyon olup BAL Ligine yükselmesinin ardından Nazilli’ye dönüş yolunda taraftar otobüsü içerisinde geçirdiği kalp krizi sonrasında 112 Acil Servis ambulansı ile kaldırıldığı Söke Fehime Faik Kocagöz Hastanesinde kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Nazilli’de ve spor camiasında sporu çok seven Ali Faik Uygun’un ölümü üzüntü ile karşılandı.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir