Vinç operatörü olay yerinde hayatını kaybetti

 Vinç operatörü olay yerinde hayatını kaybetti

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde yapımı devam eden Aydın-Denizli otoyol inşaatında iş kazası meydana geldi. Vinç operatörü olay yerinde hayatını kaybetti. Kuyucak ilçesinde arızalı vinç ile bu aracın çekilmesi için yanaştırılan başka vinç arasında sıkışan vinç operatörü hayatını kaybetti.
Edinilen bilgilere göre olay Kuyucak ilçesinin kırsal Karapınar Mahallesi’nde yapımı devam eden Aydın-Denizli otoyol inşaatında meydana geldi. Vinç operatörü Mustafa İvdil’in (52) kullandığı 27 TP 471 plakalı vinç arızalandı.
Bölgeye başka bir vinç çağrılarak iki araç arasında bağlantı yapmak üzere çalışma yapıldı. Yardıma gelen vincin kayması sonucu iki araç arasında kalan vinç operatörü Mustafa İvdil, sıkıştı.
Meydana gelen iş kazası ile ilgili olarak ihbarda bulunulmasının ardından olay yerine jandarma ve 112 Acil sağlık ekiplerinin sevki sağlandı. Acil olarak olay yerine ulaşan 112 Acil Sağlık ekipleri yapmış oldukları kontrollerinde ve muayenelerinde vinç operatörü Mustafa İvdil’in olay yerinde hayatını kaybetmiş olduğunu belirlediler.
Acı haberi alan Mustafa İvdil’in çalışma arkadaşları yasa boğulurken, İvdil’in cansız bedeni gerekli olay yeri inceleme çalışmalarının ardından hastane morguna kaldırıldı.
Olayla ilgili soruşturmanın da sürdürülmekte olduğu öğrenildi.

admin

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir